SPONA - Společně pro současnost

zveme na autorské čtení básnířky z Doudlebska
FILOTHEA - BEZ KROVU
v pátek 28.listopadu 2014 v 18 hodin ve strakonické čajovně Pod stolem
www.facebook.com/pages/%C4%8Cajovna-Pod-stolem/1466323420320408

Filothea pod stolem_s.jpg, 34kB


V neděle 16. listopadu ve 18.00 hod. v pobočce ŠK Za parkem
SPOLEČNÉ HRANÍ NA KANTELE
případně i další nástroje. Koná se ve spolupráci s ŠK.


čtení z poezie blatenského básníka
Luboše Vinše
KRAJINA NA ZÁPAD OD SLUNCE

které se uskuteční 1. listopadu v 19 hodin v čajovně Pod stolem ve Strakonicích www.facebook.com/pages/%C4%8Cajovna-Pod-stolem/1466323420320408

IMAG7957.jpg, 480kB
V nové čajovně ve Strakonicích jsme po půl roce hledání vhodného prostoru pro čtení poezie blatenského básníka Luboše Vinše mohli uspořádat toto setkání básníků, milovníků poezie i náhodných návštěvníků čajovny. Původně jsme chtěli Luboše Vinše pozvat spolu s básnířkou Filotheou, která do čajovny přijede koncem listopadu. Než jsme jej však stačili pozvat zastihla nás zpráva o jeho smrti. Byli jsme rádi, že tedy přijeli i jeho přátelé a paní s dcerou. Četlo se jak z básní vydaných, tak z básní připravené sbírky, která dosud nenašla vydavatele.
Ve čtení básní se střídali Roman Szpuk, Iva Košatková, Hanka Vávrová a Míra Němejc. Poměrně záhy však došlo mezi přítomnými ke sporu, zda prve zmíněný básník čte Lubošovi básně správně, jež skončil pro dva z posluchačů v nemocnici. Takový interes jsme ovšem jako pořádající neočekávali a tudíž jsme nezajistili přítomnost ochranky. Dále už pokračovalo čtení nerušeně a asi k třiceti lidem se věnovalo poezii a čaji.V neděli 18. května ve dvě hodiny po poledni vikář Jan Löffelmann požehnal nové soše v kapličce sv. Jana Nepomuckého na Podsrpu, kterou na naši prosbu vytvořil výtvarník Milan Doubrava žijící v sousedních Modlešovicích. V kapličce teď po asi 45 letech máme opět sochu světcovu.
Děkujeme - především Milanu Doubravovi za ztvárnění, panu Houskovi z Městského úřadu za drobnou opravu a proplacení nátěru, Jardu Markovi za pomoc při opravě na poslední chvíli, panu vikáři P. Janu Löffelmannovi za slavnostní promluvu, místním hasičům a všem ostatním, kteří přišli na slavnost a nehleděli na to, že už několik hodin pěkně prší.

Svatý Jene Nepomucký, oroduj za nás a naši vlast.


poslední aktualizace: 23.12.2013 19:00:37
Počítadlo.cz